Zabiegi redukujące rozstępy

Rozstępy są defektem kosmetycznym, którego chciałybyśmy się pozbyć za wszelką cenę. Powstają one na skutek pęknięcia włókien kolagenowych w naszej skórze. Rozstępy kojarzą się głównie z ciążą, choć dotyczą także kobiet, które cierpiały na duże wahania wagi.

Sposoby na rozstępy

Sposobów na rozstępy jest w wiele, choć ich skuteczność jest bardzo zróżnicowana. W warunkach domowych możemy spróbować zapobiegać rozstępom za pomocą wklepywania w nasze ciało rozmaitych kremów dedykowanych do tego celu. Warto jest skorzystać z kosmetyków dla kobiet w ciąży. Ich skład jest bowiem tak skomponowany, żeby możliwie w jak największym stopniu chronić skórę przed rozstępami.

Trzeba jednak przyznać, że efekty bywają różne. Dużą rolę odgrywają tu czynniki genetyczne, które bywają silniejsze niż wszelkie kremy. Na już powstałe rozstępy możemy zastosować preparaty zawierające masę perłową, które dostępne są zarówno w formie tabletek, jak i maści.

Gabinet kosmetyczny – oferta usuwania rozstępów

Jeżeli rozstępy na naszej skórze już się pojawiły, możemy spróbować się ich pozbyć za pomocą zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej hasło: kosmetyczka Warszawa, a do tego: usuwanie rozstępów, powinnyśmy otrzymać znaczną ilość propozycji zabiegów (jeden z lepszych wyników: gabinet kosmetyczny Warszawa SwiatUrody.com).

W walce z rozstępami stosuje się zabiegi, które pobudzają skórę do szybkiej odnowy. Można niwelować pęknięcia struktury kolagenowej za pomocą lasera, dobre efekty daje również mezoterapia igłowa. Niezależnie jaki zabieg wybierzemy, będzie on polegał na kontrolowanym uszkodzeniom naskórka i mobilizowaniu komórek skóry do szybszej wymiany. Jeżeli nawet nie zlikwidujemy naszych rozstępów całkowicie, sprawimy, że będą one mniej widoczne. Do naszego sukcesu może przyczynić się suplementacja kolagenem i stosowanie kosmetyków z jego zawartością.

Zrelaksuj się w salonie urody!

Bieżące obowiązki i praca często dają nam się we znaki. Potrzebujemy złapać oddech i chwilę odpocząć. Doskonałym do tego miejscem jest salon kosmetyczny Kraków. Dowiedz się, w jaki sposób możesz się ciekawie zrelaksować.

Salon urody już dawno przestał kojarzyć się jednoznacznie z zabiegami w stylu pedicure i manicure. Od czasu, kiedy medycyna estetyczna zaczęła być bardziej powszechna i do salonów zawitały urządzenia rodem z gabinetów lekarskich, powiększyła się także oferta zabiegów dodatkowych oferowanych w tego typu miejscach. Obecnie wyszukując hasło "kosmetyczka Kraków" trafimy nie tylko na klasyczne salony piękności, ale SPA.

Relaksujący dotyk
Czy jest coś bardziej odprężającego niż masaż? Tak! Masaż w blasku świec z olejkami zapachowymi, w pięknie zaaranżowanym miejscu. To wszystko nieopodal Twojego domu lub pracy i to za rozsądną cenę. W ofercie salonów kosmetycznych znajdują się masaże nie tylko klasycznymi olejami, ale także kamieniami bitumicznymi, a nawet czekoladą i owocami.

Leczenie przez zapach
Aromaterapia to od wieków znana i stosowana metoda kojenia nerwów oraz leczenia różnych dolegliwości. Obecnie bardzo popularna w salonach kosmetycznych. W połączeniu z relaksującą muzyką i zabiegami usuwającymi limfę z organizmu świetnie oczyszcza i odżywia nie tylko ciało, ale także umysł.

Na randkę w salonie
Równie odprężająca, jak masaż czekoladą, może być obecność naszego ukochanego. Tym bardziej, kiedy on także jest zrelaksowany. Salony urody w Krakowie oferują wieczory dla dwojga, w trakcie których we dwójkę będziecie mieli okazję zaznać rozkoszy uspokajającego masażu w pięknym designerskim wnętrzu.